Melenos Art Boutique Hotel Lindos Rhodes

image

Rüyamızı gerçekleştirmek için neler yaptığımız hakkında bir kaç şey...

Rodos Lindos’ta lüks bir otel olan Melenos'ta ilham verici mimari ve inanılmaz manzaraları keşfedin. Bu ortam her şeyinizi arkada bırakıp zaman içinde kayıp sürüklenmenizi sağlayacaktır. İç mekan ve peyzaj, sanatçı-tasarımcı Donald H. Green'in yönetimi altında bulunmakta idi.


Tasarımcının Notu:
"Mevcut 17.yüzyıl Lindos Konaklarını ilham kaynağı olarak kullanarak; duvar, marangozluk ve dekorasyon konularını araştırdım. Benzersiz dekorasyon mimarisi Bizans, Ortaçağ, Arap ve Osmanlı etkilerinin evriminden ortaya çıkmıştır.Oyma kumtaşı, “Katrani” sedir ağacından karmaşık ağaç işleri ve çakıl mozaik zemin kaplamaları ile bu geleneksel ve el işi detaylara ait uyarlamaları yapmak amacıyla kalan birkaç Lindos ustası ile birlikte işbirliği yapılmasını sağladım.
Dekoratif ahşap tavanların boyanması için aylarca zaman harcandı.Bir Türk stüdyosuyla işbirliği yaparak, özellikle banyolar ve teras çeşmelerinde kullanılmak üzere Osmanlı, İznik tarzı seramik paneller dizisini yarattım. Dövme demir elemanları, ışıklı ve Sedef kakmalı - DHG ayna çerçeve tasarımlarını gerçekleştirmek için Türkiye ve Fas'taki diğer atölyeleri de kullandık"


Melenos Lindos ailesinin bir konuğu olarak, kurucumuz ve tasarımcımızın yaratıcı vizyonundan zevk alacağınız yeterli miktarda fırsat bulunmaktadır. Sanatsal tutkuya tanık olun ve bugün dahil kurucumuzun ve Melenos ailesinin coşkun sıcaklığı yaşayın. Rodos'taki evimizde; içeri adımınızı attığınız andan ayrıldığınız ana kadar size gerçek manada his vermek üzere uyarlanmış görsel ve tasarımsal unsurlar aşağıda vurgulanmaktadır.


 • daha fazla göster
  • image

   Konaklamanız süresince, Lindos Otelinin süit dairelerini kaplayan eşsiz ve ince ayrıntılar içeren Lindos ahşap işlemelerinin zevk ve tadını çıkarın. Lindos’a mahsus bu marangozluk işleri, tasarımcının yaratıcı vizyonu ve ilhamı sayesinde övgüye değerdir. Daha önce bahsedilen ve 17.yüzyıldan kalma Lindos konaklarından etkilenen bu karmaşık ahşap işçiliği, olağanüstü güzellikleri ile ünlü olup, pek çok parça yalnızca elle şekillendirilmekte ve detaylara özen gösterilmektedir. Yukarıdaki büyük süit dairelerimizden birinde görüldüğü üzere Lindos türü bu parçalar, Melenos Lindos otelindeki her odaya özel ve sıcak bir dokunuş getirerek, konuklarımızın bizde konaklamaya başladıkları andan itibaren her zaman kendilerini rahat ve evlerinde hissetmelerini sağlamaktadır.


   image

   Melenos Lindos Otelindeki konaklamanızın keyfi, sadece binanın görünen ve dış kısmını saran benzersiz taş oymaları ve taş işleri ile bütünlenebilir. Cephelerdeki bu çarpıcı ve müstesna motifler mekânda gezinirken görülebilmekte, oteli diğer Lindos otellerinden ayırt eden bu güzel nitelikler keşfedilebilmektedir. Binanın inşası sürecince, iki ekip Lindos’taki bu otelde bulabileceğiniz çarpıcı taş işleri ile oymaları oluşturmak için farkedilebilir bir çaba sarfetmişlerdir. Bir ekibimiz özellikle cephelerde ve basamaklarda yerel taşocağından çıkarılan kumtaşı ve oymalı geleneksel motifler ile çalışmış, diğer ekip ise geri dönüşümlü mermer taşlar kullanarak istinat duvarları ve zemin döşemesini yapmışlardır.


   image
   Detail of a Turkish village grain storage box, in the Melenos Art Boutique Hotel Lindos Bar
   image
   Handmade ceramic jug from the 'Frig Ceramic', studio, Bursa, Turkey
   image
   Decorative doors from an 18th century Armenian mansion, Turkey

   Lindos otelinde konaklamak, sıradan bir tatil değildir. Uzaklaşmak, güzelliğe tanık olmak ve deneyimlemek için bir fırsattır. Candan sevdiğimiz Lindos Otelimizin iç tasarımını zenginleştiren dekoratif objeler, otelimizde bulabileceğiniz ve size anımsatacağımız bir çok şeyden sadece bir kaçıdır. Oturma ve lobi alanları ile süit dairelerde bulunan bu dekoratif objeler Yunanistan, Türkiye, Özbekistan ve Suriye’den temin edilmiş olup, bu kaynaklardan her biri kendi hammaddelerinin doğasal güzellikleri ile bilinmekte, ayrıntıları ise büyüleyici bir dikkat çekmektedir. Dekoratif parçaların her biri benzersiz olup; metal, ahşap, seramik, sedef kakma veya işlemeli olarak yapılmıştır. Bunlar, sevgiyle ev sahipliği yaptığımız ve Lindos ailemizin bir üyesi olarak sizin, keyfini çıkaracağınız görüntülerdir.


   image
   Turkish lantern with iron bracket
   image
   Brass and iron ceiling lamp
   image
   Traditional style iron door fitting

   Another inspiring touch that adds character to each of our suites are the pieces of hand-forged metal that can be seen throughout. Our devoted family as well as those we warmly welcome to the Melenos Art Boutique Hotel delight in these pieces originating in Greece, Turkey, and Morocco. Whether an iron lantern, brass ceiling lamp, or iron door fitting, each of the hand-forged pieces fit well with the design of each of the rooms, creating a unique atmosphere that we’re sure our guests have been thirsting for. The beautiful metal work that accents each area and space of our dear Melenos Art Boutique Hotel highlights the creativity of the beloved designer, while working well to create that lovely harmonious atmosphere that reminds guests of the true meaning of a restorative, relaxing holiday.


   image
   image
   image

   Her bir süit dairemize nitelik katan diğer ilham verici dokunuşta, bu dairelerin her tarafında görülmekte olan el işi dövme metal bölümlerdir. Kendisini buraya adamış ailemiz ile Melenos Lindos Oteline sıcak bir şekilde karşıladığımız konuklarımız Yunanistan, Türkiye ve Fas kaynaklı bu bölümlerin keyfini çıkartmaktadırlar. İster demirden bir fener, isterse pirinç tavan lambası veya demir kapı bağlantı elemanı olsun, el işi dövme parçaların her biri odalara tam bir ahenk içinde uymakta, misafirlerimizin susadıklarına emin olduğumuz eşsiz bir atmosfer yaratmaktadır. Kıymetli Melenos Lindos otelimizin her bir mekân ve alanını tasarımsal olarak vurgulayan güzel metal işleri, değerli tasarımcının yaratıcılığını öne çıkarırken, konuklara rahatlatıcı ve yeniden güç kazandıran bir tatilin gerçek anlamını hatırlatan hoş ve uyumlu bir atmosfer yaratmak suretiyle iyi bir iş yapmaktadır.


   image

   Konuklar, her gün biraz zaman ayırıp Lindos'un antik ve huzurlu manzarasını ve yakınındaki Lindos Akropolünü hayranlıkla izlerken, Lindos Otelinin oda ve teraslarında bulunan banyo ve çeşmelerin makyajı olan karmaşık seramik fayans panellerini de takdir etmektedirler. Bu fayansların güzelliği, üretimine harcanan zaman ve araştırma çalışmasının çok fazla oluşu ile daha da artmaktadır. Bu büyüleyici, güzel boyalı, geniş, bireysel, İznik tarzı seramik duvar panellerini yaratmak için, tasarımcı Türkiye'de altı ayı aşkın araştırma ve çalışma yürütmüştür. Bu tutku ve sabır, Lindos yuvamızın büyüleyici yapılarına bunların eklenmesi ve montajı ile de devam etmiştir.


   image

   Lindos’taki otelimize renk ve canlılık getiren el yapımı dövme parçaları tamamlayan ise, süit dairelerimizde yukarıda resimlendiği üzere görülebilen nefes kesici boyanmış tavanlardır. Boyalı tavanların Yunan mimarisine dahil edilmesi yüzyıllar öncesine dayanmakta olup, bu da vurgulanan diğer parçalarla uyum içinde olan Lindos Otelimizin süit dairelerinde geleneksel bir özellik haline gelmiştir. Çiçek desenleri, kuşlar ve tavan alanlarında bulacağınız geometrik şekillerin olağanüstü ve karmaşık motifleri, şablon işi ve el boyaması birleşimi olup, bu işlerin tamamlanması on dört ay sürmüştür.

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image

Posta listemize üye olun

Copyright © 2020-2024, Melenos Art Boutique Hotel Lindos Rhodes ::: hotel web design: My Internet :::
image

image

image

Grayscale

High contrast

Negative contrast

Light Background

Links Underline

Increase font

Decrease font

Readable font

Reset